מתי פונים לטיפול פסיכולוגי

אין זמן שאיננו נכון לפניה לטיפול פסיכולוגי

לפני מספר לא רב של שנים, העובדה כי אתה נעזר בטיפול פסיכולוגי הייתה נשמרת לרוב כסוד והיוותה סיבה לבושה. כיום הטיפול הפסיכולוגי הוא נפוץ ומקובל מבלי שום צורך להתבייש.

פנייה לאיש מקצוע על מנת לקבל טיפול פסיכולוגי יכולה להיעשות על רקע מגוון נרחב ביותר של סיבות. למעשה אין גבול לאפשרויות אשר יצדיקו פניה לטיפול פסיכולוגי. ישנן מספר קטגוריות שונות:

  • קשיים אישיים על רקע נפשי כגון, טראומה שחווינו, הפרעות אכילה, חרדה חברתית, או כל מצוקה אחרת.
  • קשיים במערכות יחסים כגון, קושי בשמירה על מערכות יחסים, קושי במערכות יחסים עם ההורים, קושי בהתמודדות מול הילדים.
  • קשיים אישיים כגון דימוי עצמי נמוך, קשיים בהתארגנות וכן הלאה.
  • במקרים רבים צריך לבחון האם לגשת לפסיכיאטר

אפשר להמשיך ולמנות אין ספור דוגמאות וסיבות לדברים המתרחשים אצלנו פנימה ויכולים להשתפר לבלי היכר על ידי תמיכה, ליווי וטיפול של איש מקצוע.man-426985_1920

הפנייה לטיפול פסיכולוגי צריכה להיעשות כאשר אנחנו מרגישים קושי או אפילו במצבים שבהם אנחנו רוצים לשפר מצב

רצוי לא לחכות למצב שבו אנחנו מרגישים על פי תהום. כיום בתקופה שבה קיימים פסיכולוגיים בשפע בכל תחום אפשרי, אין שום סיבה להישאר לבד עם המצוקה. במיוחד אם המצוקה היא גדולה ומשפיעה באופן אקוטי על חיינו או חיי הסובבים אותנו. חשוב לציין כי לעיתים האדם הסובל ממצוקה לא מסוגל להרים את עצמו ולקבוע טיפול. כאן נכנסים לתמונה האנשים הקרובים אליו על מנת שיעזרו לו ללכת לטיפול.

לסיכום, קיימות מגוון סיבות שבגינן מומלץ להיעזר בטיפול פסיכולוגי. אז בין אם מדובר בצורך לשפר את איכות החיים שלך או בצורך מהותי לשיפור מצב קיים על מנת שתוכל לתפקד. אין צורך להסס, קבע פגישה עם איש מקצוע מתאים ויחד תחליטו אם זה הפתרון המתאים עבורך.

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים