טיפול משפחתי

המשפחה שלנו היא הדבר היקר לנו ביותר והנכס החשוב ביותר בחיינו.

ההתנהלות שלנו בין בני המשפחה, מערכות היחסים שלנו עם הורינו, ילדינו, אחינו, סבינו וחלקים נוספים של משפחתנו מאפיינים ומהווים חלק חשוב ומשמעותי באורך חיינו.

סביבה משפחתית חמה ותומכת תעניק לנו מקור העצמה ותיתן לנו חוסן נפשי ומקור תמיכה עצום לאורך כל חיינו.

כאשר צצות בעיות בתוך המשפחה אם ישנו חיכוך או מריבה בין חלק מבני המשפחה הדבר משפיע ומחלחל לכל הסובבים ועשוי להשפיע גם על אלו שאינם מעורבים ולהביא לנתק ופירוק בתוך המשפחה.

טיפול פסיכולוגי יכול להיות ממוקד לנושא אחד בעייתי ולהמשך מספר מועט של פגישות או מתמשך ומטפל בהיבטים מרובים ונמשך על פני תקופה ארוכה.

הטיפול יכול לכלול שיחות שבהן ישתתפו כל בני המשפחה או רק חלקם הכול תלוי בצרכים האינדיבידואלים של המשפחה וביכולת להפנים ולשנות.

באילו קשיים ניתן לטפל בטיפול משפחתי?

טיפול משפחתי יכול לעזור לתקן מערכת יחסים לקויה בין הורים וילדים, שיפור יחסים בין בני משפחה מנישואים, טיפול בהסדרת היחסים בין סבים והורים, בעיות במשפחה עם מתבגרים ובני נוער, משפחות מורכבות בנישואין שניים ועוד.

מתי כדאי לפנות לטיפול משפחתי?

בכל משפחה יש מריבות וויכוחים, דבר זה טבעי וצפוי בכל מערכת יחסים שבה נמצאים יותר מאדם אחד ויש להתחשב בצרכים וברצונות של כל השותפים.

לעיתים ישנם קשיים שצצים במעבר מבית ההורים לזוגיות, לעיתים ישנם קשיים בהתמודדות עם משפחתו של בן הזוג.

לפעמים הקושי הולך ומתפתח עם התבגרות וילדים.

אם אתם חשים בלחץ מתמיד, ויכוחים חוזרים, מאבקי כוחות, קושי בהבנת מקום בתא משפחתי חדש או משתנה טיפול משפחתי יעזור לכם להבהיר ללבן ולהתמודד עם הקושי וליצור סביבה משפחתית נעימה ותומכת.

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים