גלית גורן גלעד – פסיכולוגית קלינית

תקציר אודות גלית גורן גלעד – פסיכולוגית קלינית
תחום התמחות:

חרדות, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, טיפול נפשי, הריון ולידה, טיפול באמנים ויוצרים, נוער, מבוגרים
בטחון עצמי, בחירת מקצוע והתלבטויות מקצועיות, בעיות במציאת זוגיות/שמירה על זוגיות
בעיות בין הורים לילדים בוגרים.

 

השכלה \ הכשרה:
MA בפסיכולוגיה קלינית מאונ' בר אילן
הכשרה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי
הכשרה בטיפול דינמי

שנות ניסיון:
10-20

אני מאמין ואודותי:
אני רואה זכות גדולה בכך, שכבר למעלה מעשר שנים אנשים במשבר נותנים בי את אמונם, ובאים לפגוש אותי בשעתם הקשה.
במהלך השנים למדתי, כי בעתות מצוקה שכאלה, לא תמיד די בהקשבה, ולעתים קרובות יש צורך בהכוונה והדרכה. עם זאת, לכל אחד מתאימה הכוונה מסוג אחר, לכל אחד יש סגנון וקצב שמתאימים לו. אין טעם להאיץ בפרח על מנת שיגדל, אבל יש בהחלט מקום לבדוק מה מפריע לו לגדול כמו פרחים אחרים בסביבתו, ובהתאם לצורך, לנסות לתקן ולשפר את המצב באופן אקטיבי ויזום.
לפעמים כל מה שצריך זה אור – הקשבה, קבלה, חוסר שיפוט (וגם קצת חיוך והומור). לפעמים צריך הרבה יותר מזה.

במהלך השנים נוכחתי, כי הפנייה לטיפול היא לא פעם צעד כבד משקל, אשר קודמת לו התלבטות ארוכה, לעתים ארוכה מדי. על כן אני עורכת פגישת הכרות ראשונית ללא תשלום, בתקווה שתהיה בכך דחיפה אחרונה למתלבטים, אשר יוכלו כך להתחיל סוף סוף בתהליך מיטיב.

הוכשרתי בשתי שיטות מרכזיות, המהוות כיום את שני הזרמים החשובים של הפסיכותרפיה בת זמננו – השיטה הקוגניטיבית-התנהגותית (CBT), והשיטה הדינמית. אני מתאימה את עצמי ואת השיטה לבעיה עמה בא המטופל, ולסגנון האישי שלו. עוד על השיטות הללו ניתן למצוא באתר שלי – www.galitgilad.co.il.

במהלך השנים מצאתי את עצמי עוסקת בעיקר בשלושה נושאים מרכזיים:

1. חרדות
הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי הוכח בכל המחקרים כשיטה היעילה ביותר לטיפול בסוגים רבים של חרדות. לאורך השנים נתקלתי באנשים מוכשרים, אינטליגנטיים ובריאים נפשית בכל מדד אחר – אשר החרדה שיתקה אותם ואת צמיחתם. היכולת להסיר מרכיב זה מחייהם בכלים הפשוטים והיעילים של הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי, הם עונג מיוחד עבורי.

2. "יציאה לדרך"
במהלך ההתמחות שלי טיפלתי מספר שנים עם סטודנטים באוניברסיטת בר אילן. גם לאחר מכן המשכתי לאהוב ולמצוא עניין מיוחד בקשיים של מבוגרים צעירים, אשר נדרשים "למצוא את עצמם" בתחום הזוגי, החברתי והמקצועי. בשנים אלו מקימים רבים משפחה, ומתמודדים עם החוויות החזקות של הריון, לידה והורות חדשה, כמו גם עם העובדה כי הדרך להריון מלווה לא אחת בקשיים. גם היחסים עם ההורים עוברים תהפוכות בשנים אלו, כשהאדם הצעיר מחפש את דרכו אל מחוץ לבית ההורים, ועדיין משתוקק לא פעם לתמיכה, קבלה ואהבה מצדם.

3. טיפול באמנים וליווי תהליכי יצירה
דרכי המקצועית הובילה אותי לשמחתי הרבה למפגש עם יוצרים. במשך שנים אני מלווה יוצרים בתהליך היצירה, על הקשיים והשמחה שהוא מזמן. היצירה יונקת לא אחת ממעמקי הנפש, ומפגש בינה לבין הטיפול הפסיכולוגי הוא אך טבעי.
יוצרים הם לא פעם אנשים רגישים במיוחד, אשר רגישותם עומדת להם לרועץ במפגש עם החיים. כאבי חייו של היוצר הופכים לעתים קרובות לחומרי יצירה, אולם לעתים הקושי שהוא מכיל דווקא חוסם את היצירה או משטיח אותה. הטיפול מאפשר נגיעה ב"חומרי נפץ" באוירה בטוחה, המשחררת אותם לשימוש מיטיב בידי הנפש.

טלפון נייד:
054-5313117

אימייל:
[email protected]

האתר שלי:
www.galitgilad.co.il

 

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים