ליאורה שמיר – טיפול ומשחק

פרטים אודות ליאורה שמיר – טיפול ומשחק 

תחום התמחות:
ילדים והגיל הרך
פסיכודרמה
טיפול באמצעות משחק
הנחיית הורים ומחנכים

השכלה \ הכשרה:
מטפלת בהבעה ויצירה (M.A)
בעלת רישיון
הנחיית קבוצות
אימון משפחתי
טיפול דיאדי

שנות ניסיון:
10-20

אני מאמין ואודותי:
אני מאמין

"אם אין אני לי- מי לי?" פסוק עתיק ומלא חוכמה…

האמונה שלי היא שבכל אדם, ילד או בוגר, יש כוחות של יצירה וספונטניות שיכולים לסייע לו לפתור בעיות, להסתגל למצבים חדשים ולשינויים, ולהיות "אני" שלם יותר. אני רואה את הקשר הטיפולי בין מטופל למטפל או בקבוצה טיפולית, כמסע לגילוי ה"אני" של המטופל, של ההתקרבות שלו אל עצמו, כאשר המטפל הוא המלווה-המסייע.

כוחות היצירה והבריאה הללו, שכולנו נולדנו איתם, יכולים לסייע לנו לרפא את עצמינו ולמצוא את דרכנו.

אני רואה את התפקיד שלי בסיוע  לילד,בוגר,הורה, משפחה, למצוא את הכוחות הללו בתוך עצמו, לשחרר אותם ממעצורים, לפתח להעצים וליישם אותם למען רווחתו והצלחתו.

"וכשאני לעצמי – מי אני?"

או בניסוחו של וויניקוט " אין דבר כזה – תינוק". בני אדם אינם יכולים להיות לבד. קיומינו תלוי, בכל המובנים, ב- אחר. ועל – כן אני מאמינה בחשיבות ובכוח של העבודה בתוך קבוצה. חברי הקבוצה משקפים האחד את השני כמראה, ויוצרים ביחד מרחב בטוח שבתוכו יש לכל משתתף החופש ל"שחק" ולגלות את עצמו מחדש.

האמונה שלי בכוחו היוצר של האדם הובילה אותי לבחור בגישה הטיפולית ההומניסטית ובשיטות הנגזרות ממנה, והמשיקות לה: פסיכודרמה, הבעה ויצירה, משחק, ואימון.

השילוב המיוחד והייחודי של השיטות הללו, מאפשר לי לתת מענה לצרכים רבים ומגוונים של ילדים ומבוגרים, במסגרת יחידנית, משפחתית או קבוצתית.

ועוד שילוב מיוחד וייחודי לי: אני "כבר לא בת 16 ", ואני סבתא ל -7 נכדים, איתם אני מתחברת כל יום מחדש אל כוחות היצירה וההתפתחות של כולנו. כך שאני מביאה איתי אל כיסא המטפלת ניסיון חיים עשיר ומגוון- בנוסף על ידע אקדמי וניסיון מקצועי רב.
אז הינכם מוזמנים למסע במגרש משחקים קסום-
למפגש מעצים עם – עצמכם.

טלפון נייד:
050-9706386

אימייל:
[email protected]

האתר שלי:
www.playdrama.co.il

 

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים