גלית שרייבר-רותם – ייעוץ וטיפול פסיכולוגי

תקציר אודות גלית שרייבר – רותם – ייעוץ וטיפול פסיכולוגיגלית שרייבר

 

תחומי התמחות:

אני עובדת סוציאלית קלינית העוסקת בפסיכותרפיה- טיפול נפשי. הוכשרתי בבתי הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת תל-אביב (BA) ובאוניברסיטת חיפה (MA). בנוסף ללימודים באקדמיה, אני מעשירה את עצמי כל הזמן בקורסים והשתלמויות בתחומי הנפש והרוח. בין הקורסים השונים למדתי פסיכולוגיה חיובית, דמיון מודרך, מדיטציה, טיפול ואבחון באמצעות מנדלות, טיפול באמצעות קלפים טיפוליים ועוד. אני עושה שימוש בכלים השונים בטיפול, בהתאם לצורכי המטופל.

עד סוף שנת 2011 עבדתי, במקביל לעבודתי בקליניקה, גם במגזר הציבורי. במשך כשש שנים עבדתי כאשת טיפול ושיקום בעמותה למען נפגעי נפש. במסגרת זו שימשתי גם כמדריכת סטודנטים לפסיכולוגיה בלימודי השדה. במהלך שנות עבודתי והכשרתי המקצועית טיפלתי באוכלוסיות מגוונות המתמודדות עם אתגרי חיים שונים, ביניהן נשים במצוקה, קשישים, אנשים בעלי צרכים מיוחדים, אנשים במצבי משבר, דיכאון, חרדה, פוסט-טראומה ועוד.

אני מאמין ואודותי:

* הייעוץ והטיפול אצלי הנם ממוקדים. אנחנו נחתור להגיע לשורש הבעיה בצורה המדויקת ביותר ובזמן הקצר ביותר.

* אני ואתם שותפים מלאים לטיפול! זהו לא עוד טיפול בו הפסיכולוג שותק ומהנהן בזמן שאתם שופכים את לבכם. אני אקשיב לכם רוב קשב, אך גם אייעץ, אכוון, אתמוך, אלווה ואתן כלים – כל מה שצריך על מנת שתוכלו להמשיך את המסע שלכם, בכוחות עצמכם, עם צידה חדשה ואפקטיבית הרבה יותר.

* שיטת הטיפול והייעוץ שלי משלבת, בהתאם לצורך, את השיח הטיפולי יחד עם כלים נוספים, עוקפי דיבור, כגון ציור מנדלות, דמיון מודרך ומדיטציה. כיום, כשהפסיכולוג הוא כבר אינו איש הסוד היחיד עבור רבים מהאנשים, ורובנו משוחחים ומתייעצים עם חברים ובני משפחה, היעילות של השיח הטיפולי עלולה להיפגם. על כן, במקרים מסוימים ישנה חשיבות לשימוש בכלים נוספים, עוקפי דיבור, לצד השיח המקצועי הקונבנציונאלי. במקרים אלו, השילוב בין השניים מעלה את האפקטיביות של הטיפול במידה רבה.

הערכים שלי עליהם אני מבססת את הטיפול:

* אמפתיה, רגישות והכלה – הבסיס של הטיפול מבחינתי הוא לאפשר למטופל מקום בטוח. הרגישות שלי כלפי רגשות המטופל וסיפור חייו, יוצרים את החיבור בינינו ומאפשרים למטופל להרגיש בטוח לשתף אותי ולדעת שחוויותיו, קשות ככל שיהיו, יתקבלו בהבנה והכלה, ללא שיפוטיות וממקום אמפתי של חיבור לרגשותיו הייחודיים.

* תקווה ואמונה – אני מאמינה ביכולת של כל אדם לשינוי. אני מלאת תקווה ואמונה שהמציאות של כל אדם יכולה להיות טובה יותר עבורו.

* אותנטיות, מרחב ונאמנות עצמית – אני חותרת לאפשר למטופלי להתחבר לרגשות ולמחשבות האותנטיים שבתוכם. אני מאמינה שרק כאשר אנו מתחברים למקום אמיתי, למקום של המרחב להיות מי שאנחנו, ללא מסכות, מתאפשר ריפוי ושינוי.

* התפתחות וצמיחה – הטיפול כולו מכוון לצמיחה רגשית והתפתחות אישית בנתיב החיים של המטופל.

* אמון, כבוד, מחויבות ושותפות – המסע הטיפולי הוא מסע משותף. המטופל הוא המומחה ובעל הידע בסיפור חייו הייחודי ואני בעלת הידע המקצועי. אמון אחד בשני, כבוד לסיפור החיים הייחודי, ושותפות אמיתית, הם המפתח בעיני לטיפול אפקטיבי ומיטיב

*

הקליניקות בתל אביב ובפתח תקווה 

טלפון:

054-6274123

מייל: 

[email protected]

האתר שלי: 

http://www.galitherapy.co.il/

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים