טיפול מיני

איזה מין טיפול זה
אנחנו חיים בעידן שמשדר מיניות בכל מקום. התחושה שאותה אנחנו מקבלים היא כי אנחנו אמורים לחוות זוגיות ומיניות סוערת ומלהיבה. מערכת יחסים שבה תמיד הכל זורם חלק ומלווה בזיקוקים והתרגשויות. אבל מה קורה כאשר אנחנו מגלים שלא הכל הולך תמיד כמו בסרטים.

תחום הטיפול המיני הוא תחום שצובר תאוצה רק בעשרות השנים האחרונות. הדבר המעניין הוא שלמרות העובדה שמיניות הוא אחד היצרים החזקים והעתיקים ביותר בעולם, המחקרים שנעשו בנושא עד למאה זו, היו מינימליים ביותר. אמנם פרויד בזמנו פתח לנו את עולם המושגים והתעסק רבות במיניות הוא זה שהגיש לנו את התיאוריה לפיה המיניות היא אחד  משני היצרים המניעים את העולם, אבל מעבר לזה המחקר והתייחסות פרקטית למצבים שונים במיניות הגבר או האישה לא התקדם במיוחד.couple-love-bedroom-kissing

בשנים האחרונות אכן נעשים מחקרים חדשניים החוקרים הן את מיניות הגבר והן את מיניות האישה. ההבנה כי מדובר בשני מנגנונים שונים הובילה אף היא לתובנות חדשות ולדרכי טיפול  פסיכולוגי נוספות.

הטיפול המיני הוא המקום שאליו נרצה לפנות כאשר נמצא קשיים בתחום מערכות היחסים האינטימיות שלנו. קיימים מגוון רחב של בעיות שיכולות להיווצר במרחב האינטימי. חלקן קשורות במערכת ודינמיקה הזוגית וחלקן אינן קשורות בבן הזוג, אלא נובעות מבעיה אישית של הפרט. הטיפול המיני איננו כולל מגע אלא דיבורים ותרגולים.

המציאות שאותה מגלים כולם במוקדם או במאוחר היא כי על אף שמיניות היא צורך טבעי הקיים אצל כל בני האדם. ועל אף שבכל קרן רחוב אנחנו מופצצים מידע ושדרים על מיניות עדיין יש צורך ללמוד אותו ולהתמודד עם הקשיים שיבואו לפתחנו גם בתחום זה. כמו בכל דבר שאנחנו רוצים להגיע איתו להנאה והצלחה יש צורך ללמוד, להשקיע ולהתאמץ. הדברים לא יבואו על מקומם בצורה הטבעית מבלי שנשקיע מאמץ.

קיימים סוגים שונים של בעיות בתחום זה שלהם נרצה למצוא פתרון:

  • דיספארוניה– כאבים של האישה בזמן קיום יחסי מין. יכול לנבוע ממספר סיבות כשהנפוצות בינהם היא וגיניזמוס או ולוודיניה. מצב שבו האישה סובלת בזמן קיום יחסים הוא מצב לא תקין ומצער לשני בני הזוג. לכן כדאי לפנות בהקדם לטיפול.
  • בעיות תפקוד– בעיות התפקוד יופיעו אצל הגבר בעיקר. מדובר במצבים כמו אין אונות או בעיות שונות אחרות בתחום זה כגון שפיכה מוקדמת או מאוחרת וכן הלאה. גם כאן כמובן כל יום שבו אנחנו דוחים את הטיפול בבעיה הוא משמעותי ומחמיר את הבעיה ואת המצב.
  • בעיות חשק– מקובל לחשוב שבעיות חשק קיימות רק אצל נשים. אבל תמונת המצב העולה בקליניקות לטיפול מיני היא שישנם גם גברים רבים הסובלים מבעיה זאת. גם כאן חבל שלא לטפל וללמוד איך מתמודדים ואיך משפרים את המצב הקיים.
  • בעיות באינטימיות– כאן מדובר בתחום נרחב שיכול להיות גם אצל אנשים אשר אינם כרגע בקשר זוגי. אם אדם מרגיש או חווה בעבר קשיים על רקע אינטימיות, קושי להגיע לפורקן או קושי במהלך הכניסה לרגעים אינטימיים עם עצמו אן עם הפרטנר שלו, גם כאן ההמלצה תהיה ללכת לאיש מקצוע על מנת לטפל בנושאbeautiful-woman-enjoying-morning-relax-in-bed-picjumbo-com

המיניות היא חלק משמעותי ומופלא בחיינו המעניק תבלין, עניין וחיות לקיומנו. הזנחה בתחום זה תהיה בעלת השלכות רבות והרסניות למערכות היחסים שלנו ואפילו להתנהלות והערכה העצמית שלנו עצמנו. במידה ונתקלתם בכל בעיה היכולה להיות בתחום. אל תישארו לבד ואל תתביישו לפנות. אתם לא הראשונים ובוודאי לא האחרונים שבאו להתייעץ בנושא זה.

Back to top button