בגידות בין בני זוג

באגדות ילדים כל סיפור נגמר בסיומת המוכרת "והם חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה", במציאות, הסיפור שונה לחלוטין. האושר והעושר נחלתם של מעטים מאוד, לעיתים גם המאושרים וגם המעושרים שבחבורה מוצאים את עצמם מחפשים אושר נוסף במקום אחר, בוגדים בבני זוגם. בגידות בן בני זוג אינם המצאה חדשה בתקופתנו וכשם שהאהבה והרומנטיקה אינם המצאה של דורנו. בעבר אף היה נהוג למסד בגידות ולשאת יותר מאישה אחת, להחזיק בפילגשות (כמובן שרק לגברים, אבל זה כבר נושא למאמר אחר).

מיתוס: אם הוא בוגד בך זה אומר שהאהבה בינכם נגמרה6D91714AAE

ישנם זוגות רבים שמצאו את עצמם מתגרשים בגלל סיפור של בגידות בן בני זוג, הטענה הרווחת היא שהאהבה כנראה מתה, בן הזוג השני אינו מוכן לוותר על כבודו, הוא חש שכבודו נרמס, לא אהוב ודחוי. הרבה מאוד פעמים העלבון כה גדול עד כדי כך שהמצב מוביל לפירוק הזוגיות, גם אם הדבר אומר לחיות חיים נוחים הרבה פחות כגרושים וטיפול בילדים לבד, לחיות מהיד אל הפה ברמה הכלכלית, וויתור על חברים משותפים, סכסוך משפחתי, טראומה לילדים, בעיה במיניות ועוד..

האם זה נכון? האם באמת בגידה נוצרת בגלל חוסר באהבה? התשובה היא כמובן שלעיתים כן, אך ברוב המקרים אין מדובר על הפסקת אהבה אלא על פעולה רגשית הנובעת ממקומות אחרים בנפש, שאינם מחסור באהבה כלל וכלל.

הסבר:

אם נשאל את בן הזוג שבגד האם אתה אוהב את אשתך? מה תחוש אם יקרה לה משהו? האם היית מוותר על חייך למענה? האם היא אוהבת אותך? האם הייתה היא מוותרת על חייה למענך? בוודאי שהתשובות היו מצביעות על כך שאהבה קיימת. אך מה לא?

המרדף אחרי החוויה –  השעמום הורג! מידי שנה מתים בני נוער ובחורים צעירים בעקבות מעשים לא חכמים שבצעו בזמן שעמום, ובכן גם משפחות רבות מתפרקות מידי שנה בגלל שעמום, רק שאת הנתון הזה אף אחד לא מדווח בחדשות, בגידות בין בני זוג מתרחשות הרבה מאוד פעמים בגלל שעמום של אחד מבני הזוג או שניהם, כאשר לאחד מהם יש אפשרות "להתאהב" "להתרגש" "לעשות דברים אסורים" הוא לא עוצר את עצמו, ונמשך אחרי חוויה חדשה ומסקרנת. אנשים רבים אינם יכולים לשאת את המחשבה שחייהם יהיו משעממים מעתה ועד המוות, ששום דבר מעניין לא יקרה להם, והם מוצאים את עצמם מחפשים חוויות מחוץ למסגרת המשעממת, לעיתים רק פעם אחת ולעיתים הרבה מאוד פעמים, ואף כדרך חיים.pexels-photo

מה איפה החטא של אותו בן זוג חוטא? האם בכך שרצה להשפיל את בת או בן הזוג שלהם? האם בגידות בן בני זוג מתרחשים במקרים רבים כאלה בגלל חוסר אהבה? לא ולא. הם תמרור אדום לכך שהזוגיות צריכה לרענון שצריך לעצור ולחשוב איך לשפר את הזוגיות ולגרום לה להיות מעניינת יותר, במקום להסתכל החוצה, להסתכל פנימה ולהשקיע בפנים, בטיולים, במחוות רומנטיות, ועוד…

בתרבות שלנו הרבה פעמים אנשים לא מוצאים בתוכם את המקום הבטוח ולא להיעלב, למחול בשביל המטרה הגדולה, וזה הרבה מאוד פעמים מאוד מובן, בפרט כאשר מדובר על בגידות רבות ולאורך זמן.

אז הוא לא אוהב אותך? היא לא אוהבת אותך? אולי כדאי שנחשוב שוב.

Back to top button