חשיבה חיובית

חשיבה חיובית – הדרך להצלחה!

בשנים האחרונות, מחקרים רבים גילו את החשיבות של חשיבה חיובית, ואת ההשפעה שלה על תחומים רבים בחיים. אם בעבר, חשיבה חיובית נחשבה לאופטימיות מופרזת ולחשיבה לא ריאלית, הרי שכיום מוכח ומובן שחשיבה חיובית משפרת מגוון מצבים בחיים, החל בתחושות אישיות של אושר וסיפוק, דרך הצלחות בתחומים עסקיים, חברתיים ומשפחתיים, ועד לשיפור הבריאות. מחקרים רבים מראים את הקשר שבין הגוף לנפש, ואת ההשפעה של החשיבה החיובית על ריפוי של מחלות קשות ועל תוחלת חיים ארוכה יותר של חולים במחלות כרוניות.

חשיבה חיובית – איך עושים את זה?man-984433_1920

ישנן מספר דרכים ושיטות שאותן ניתן לאמץ על מנת לתרגל חשיבה חיובית. למרבית האנשים לא קל לסגל את החשיבה החיובית, רובנו מורגלים לתבניות חשיבה קבועות, שהשתרשו אצלנו מגיל צעיר. אך באמצעות שיטות שונות ניתן לכוון את המחשבה לכיוונים חיוביים, ובכך, כאמור, לשפר את התחושות ואת ההצלחות של האדם בפועל. נפרט כאן מעט על השיטות השונות.

לשנות את המילים

למילים ישנו כוח עצום. מילים משפיעות על המחשבה באופן משמעותי, הן משפיעות על הכוונה של האדם, על הגישה שלו ועל הפרשנות שלו למצבים שונים. כאשר רוצים לאמץ גישה של חשיבה חיובית, מומלץ להתחיל בשינוי של המילים. כאשר עולות מחשבות שליליות, כל מה שצריך הוא לנסח אותן בצורה שונה. במקום לחשוב "אני לא אצליח", לדוגמא, יש לשנות את המשפט ל"אני יכול להצליח". ואף יותר מכך, במקום לחשוב "גם אם אכשל זה יהיה בסדר" – אפשר לחשוב בצורה חיובית יותר, "זה יהיה נפלא אם אצליח".

לחשוב טוב

כוח המחשבה הוא כוח שמניע את האדם. חשיבה חיובית היא, למעשה, פרשנות חיובית של אירועים. כולנו חווים אירועים מסוגים שונים במהלך החיים, אך רק מעטים מהם אכן טובים או רעים באופן מוחלט. הצורה שבה אנו מגיבים לאירועים בחיינו נתונה לרוב לפרשנות האישית שלנו, אשר הופכת אירוע אובייקטיבי לחיובי או לשלילי בעינינו. מומלץ לסגל זווית ראיה חיובית על החיים, למצוא את הדברים החיוביים שבכל חוויה, להשתדל לדבוק באנשים חיוביים ובאירועים חיוביים.

youth-570881_1920אפשר להתפלל

תפילה מוכרת לנו ככלי דתי, שקיים בכל הדתות. מחקרים רבים מביאים את הסיבה לכך שבכל דת מוקירים ומכבדים את נושא התפילה. תפילות מהוות מעין מנטרות, ביטוי קבוע וברור של היעדים שאנו שואפים להגיע אליהם, של הרצונות שלנו ושל המשאלות שלנו. באמצעות תפילה, ניתן לשפר את החשיבה החיובית, ולשגר אנרגיות חיוביות, אשר משפיעות על האדם בכל התחומים. מחקרים מוכיחים כי חולים שאנשים התפללו עבורם, היו בעלי תוחלת חיים ארוכה יותר מאחרים.

טיפים

כדי להגיע לחשיבה חיובית, אמרו מספר משפטים חיוביים על כל משפט שלילי שעולה על דעתכם. נסחו משפטים בצורה חיובית, והשתדלו להעסיק את עצמכם בדברים חיוביים, שמשמחים אתכם.

Back to top button