בחירת מטפל פסיכולוגי

איך לשדך בין מטופל למטפל

הגעת לשלב חשוב בדרך לקידום ושיפור חלקים בחייך, החלטת שהגיע הזמן לפנות לטיפול פסיכולוגי. השאלה הבאה היא איך תבחר איש מקצוע שיתאים ספציפית לך

אכן, הסוגיה לגבי בחירת המטפל המתאים עבורך היא אכן סוגייה כבדת משקל. קיים מבחר גדול של פסיכולוגיים וקשה לדעת אל מי מומלץ לפנות. התחושה היא שאנחנו משקיעים כל כך הרבה כסף, זמן ואנרגיה נפשית בבואנו לטיפול פסיכולוגי שאנחנו רוצים לוודא שנגיע לאיש המקצוע הנכון. אמנם חשוב לציין שאין ערבויות בנוגע למציאת מטפל ולעיתים הדרך תהיה על ידי ניסוי וטעיה. אבל ישנם מספר כללי אצבע והנחיות בסיסיות שאם נלך על פיהם נוכל לצמצם את תהליך הטעיה.

תחום התמחות

נסו למקד מהי הבעיה שבה אתם רוצים לטפל. בדקו האם הפסיכולוג מתמחה בתחום זה. לא דומה פסיכולוג המתמחה בטיפול בטראומה עקב תקיפה מינית לפסיכולוג המתמחה בטיפול בחרדת בחינות. נסו לבדוק ולברר אילו פסיכולוגים מתמקצעים בתחום הקושי שלכם.

מיקום

אמנם יש אנשים ודברים ששווה לנסוע בשבילם רחוק. אבל אם אתם מתחילים תהליך טיפולי נכון, קחו בחשבון שזהו תהליך שלוקח זמן ואנרגיה. לכן בחירת פסיכולוג הנמצא במיקום נוח ומתאים לכם. יכול להקל מאד על התהליך.

344e468e61749d1f9e2afe27d6e0825f

זמינות

חשיבות הזמינות היא למעשה על אותו משקל כמו המיקום, ודאו עם הפסיכולוג מה הם שעות הקבלה שלו. הרי אם תגלו שהפסיכולוג מקבל רק יום בשבוע בבקרים בשעות שבהם בשום אופן לא תוכלו לצאת מהעבודה. גם אם יהיה זה הפסיכולוג הכי טוב שקיים. הוא איננו רלוונטי עבורכם בשלב זה. נסו למצוא מישהו אשר מאפשר לכם להתאים את שעות הקבלה שלו לסדר היום שלכם.

המלצותbeach-768642_1920

מפה לאוזן. הדרך הטובה והישנה למציאת בעל מקצוע טוב. שאלו את החברים או הקולגות האם הם מכירים פסיכולוג מקצועי ומומלץ. תופתעו לגלות כמה אנשים נעזרו או לפחות מכירים מישהו שנעזר בפסיכולוג. כיום הרשת מוצפת במידע שאין לנו כל ערובה לגבי האמינות שם לכן לא כל המלצה חמה שנקרא ברשת תהיה אמינה כמו המלצה של חבר שאותו אנחנו מכירים.

כימיה

אמנם הקריטריון הזה כתוב אחרון, אבל למעשה הוא החשוב ביותר. הכימיה והחיבור בין המטפל והמטופל היא זו שתכריע האם הטיפול יהיה מוצלח או לא. הבעיה בקריטריון זה היא שאין כל כך אפשרות לדעת מראש האם יהיה חיבור. לכן היו סבלניים. בדקו בשיחת הטלפון או הפגישות הראשונות האם יש התאמה ולפי זה תחליט אם להמשיך.

Back to top button