חרדה חברתית

ישנם אנשים שהם סוג של טיפוס האוהב להיות בבית. הם פחות נהנים ממפגשים המוניים ויותר נהנים מתחושת הנינוחות שאליה הם מגיעים כאשר הם מבלים בביתם. הבעיה מתחילה כאשר מדובר באנשים אשר נשארים בבית לא מתוך בחירה אלא מתוך חשש וחרדה ולמעשה נהיים כבולים לביתם.

הכירו את עולמם של האנשים הסובלים מחרדה חברתית.

מדובר בפלח באוכלוסייה המרגיש מאוים מכל סוג של מפגש עם אנשים. ביטחונם העצמי והדימוי העצמי שלהם לרוב לא גבוה והם ניזונים ממה שאנשים יגידו עליהם. החשש העיקרי שלהם מפני יציאה מהבית נובע מהעובדה כי אולי הם יתקלו במישהו שיגיד משהו שיביך אותם או ישפיל אותם והם חוששים שלא יוכלו לעמוד בכך. הגוף שלהם יגיב במצבים אלו בסימני מצוקה קשים.a34ed1f776e866d669460144a72bcca6

לא תמיד רצף המחשבה הזה הוא מודע או רציונלי, אבל בעולם החרדות התגובות הן לרוב לא רציונליות. העובדה שהתגובות לא רציונליות היא זאת שהופכת אותה כמוגדרת חרדה ולא רק בפחד רציונאלי.

אם כן, חרדה חברתית היא אחת מסוגי החרדות התוקפות אנשים ולעיתים הופכות לחלק מהאישיות שלהם. אנשים הסובלים מחרדה חברתית יגיעו למצב שבו הם מנסים להימנע מכל יציאה שאיננה הכרחית. ובמצבים חמורים הם גם יגיעו לסיטואציות שבהם הם עד כדי כך חוששים מהמפגשים עם החברה בחוץ ברמה שהם ימנעו מכמעט כל פעילות ויציאה וההשפעה על חייהם תהיה בעלת מחיר כבד ולעיתים הרסני.

חרדה חברתית מקשה מאד על התפקוד.

החרדה החברתית מקשה מאד על החיים. הן מבחינת בניית מערכות יחסים והן מבחינת התנהלות תקינה בעולם. לכן כדאי למצוא איש מקצוע- פסיכולוג טיפולי אשר ינחה ויעזור לאדם הסובל ללמוד איך להתמודד עם החרדה ולנסות להפחית את עוצמתה עד כדי העלמתה כליל.

Back to top button