דרכים לשיקום הזוגיות

דרכים לשיקום הזוגיות

זוגיות טובה היא הבסיס למשפחה מאושרת. כשיש קרע בזוגיות, הוא עלול מעצם טיבו להשפיע על כל בני המשפחה ולא רק על זוג ההורים, ולכן יש לשמור על הבסיס חזק ויציב בכל עת, ולאמץ דרכים לשיקום הזוגיות.

מתי כדאי לעבוד על זה

עם השנים, כל זוגיות עוברת טלטלות, עליות ומורדות, חווה רגעי שמחה ואושר, ועם זאת גם קשיות ונפילות. לא תמיד צריך להתרגש ולהרגיש שהזוגיות שלכם במשבר. לפעמים זה נורמלי ואך טבעי שתרגישו קצת מתוסכלים, כועסים, ולקבל בהבנה את הריבים הקטנים. אז מתי בכל זאת תבינו שמדובר בבעיה של ממש שמצריכה פתרון ממשי? אם אתם מרגישים מתוסכלים לעיתים קרובות, לא מצליחים לתקשר עם בן הזוג, לא מצליחים לשתף פעולה, ואין ביניכם הבנה, כדאי שתעצרו רגע, ותאחדו כוחות , ותמצאו יחד דרכים לשיקום הזוגיות על מנת להציל את הזוגיות שלכם ולמנף אותה גבוה.

כיצד זה משפיע על בני הביתjust_married

כאשר יש בעיות בזוגיות, לרוב זה משפיע על כל בני המשפחה. בני הזוג מתוסכלים, מכונסים כל אחד בעצמו, ובמצב רוח ירוד ועצבני. הלך רוח זה של ההורים, בא לידי ביטוי גם ביחס שלהם לילדים, בקוצר רוח, נזיפות, ואווירה שלילית בבית. משכך, הופכים הילדים גם הם להיות עצובים, מתוסכלים ועצבנים, וכולם יוצאים נפסדים. מצב שכזה מצריך פתרון במהרה, כדי להחזיר לכולם את שמחת החיים, האווירה החיובית, הכיף והאהבה.

מה ניתן לעשות

ישנן מספר דרכים לשיקום הזוגיות, אך חשוב כי בני הזוג יישמו אותן לשם הצלחה.

  • תקשורת

זוגיות מצריכה דבר ראשון ומעל כל תקשורת טובה. כדי שבני הזוג יוכלו לנהל את הבית בצורה טובה, הם צריכים לתקשר זה עם זה, להגיע להבנות ולהסכמות, ובקיצור – לדבר. אמרו לבן הזוג את שעל לבכם, שתפו אותו במחשבותיכם ורגשותיכם, ותאמו ציפיות. אם בן הזוג לא ידע איך אתם מרגישים ומה הייתם רוצים שיקרה, הוא לא ידע מה לא בסדר במעשיו, ומה ביכולתו לעשות כדי לשנות זאת.

  • דיבור בנחת

תקשורת בין בני הזוג צריכה להיות חיובית ונעימה. הדיבור צריך להיעשות בנועם וברוגע, וביקורת צריכה להיאמר מתוך כוונה אמיתית להשתפר יחד ולהגיע יחד לעמק השווה.

  • סבלנות

עם זאת, כל אחד צריך לזכור כי נדרשת סבלנות רבה. לא תמיד הדברים שנאמר ייושמו באופן מיידי ולעיתים ניתקל שוב באותה התנהגות שביקשנו לשנות. היו סבלנים, אל תתייאשו במהרה, והמשיכו לנסות, כי התוצאה כדאית ביותר. אל תתעצבנו במהרה, לפעמים בן הזוג לא התכוון לומר את מה שחשבתם. דונו אותו לכף זכות.

  • ויתור

דבר נוסף שעליכם לקבל על עצמכם על מנת לשקם את הזוגיות שלכם הוא לוותר. ויתורים ופשרות הם הכרחיים לצורך חיים שלווים זה לצד זה. אם תוותרו מעט, תוכלו להרוויח הרבה יותר. לעיתים תרגישו כי מדובר במשהו עקרוני ביותר, ולא ניתן להתפשר לגביו, אולם אם תקחו רגע לחשוב עם עצמכם, תגלו שמעטים הם הדברים שכל כך עקרוניים עד כדי כך ששווה להילחם עליהם בשיניים, וכן שגם דעותיו של בן הזוג הגיוניות וחיוביות בדרכן שלהן.

  • ייעוץ

במידה שאתם מרגישים שאינכם מצליחים למצוא בעצמכם דרכים לשיקום הזוגיות, ואינכם מצליחים להגיע להבנה ולשיתוף פעולה לבדכם, תוכלו להיעזר בייעוץ מקצועי שייתן לכם הכוונה, ובצד שלישי שיעזור לגשר ביניכם להגיע לתקשורת טובה. לעיתים, צד שלישי יכול לראות את המצב בצורה אובייקטיבית יותר, ולומר לכם את דעותיו על הדברים שניתנים לשיפור אצל כל אחד מכם, וכן לסייע לכם להגיע להבנות ולהביע את עצמכם אל מול בן הזוג.

היחסים בין בני הזו הם קריטיים ומשפיעים על כולם, אל תוותרו עליה, הילחמו כמה שצריך, ותרוויחו בחזרה את הזוגיות ואת המשפחה.

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים