התמודדות משפחתית עם יציאה מהארון

התמודדות משפחתית עם יציאה מהארון

רבות מדברים על הקושי האישי שביציאה מהארון מהפן של התמודדות עצמית עם הגילוי העצמי, התמודדות עם דעת הקבל, חברים, משפחה. אך מה לגבי התמודדות משפחתית עם יציאה מהארון, ומה עושים כשאתם מרגישים שחרב עליכם עולמכם.

משבר במשפחהG2ZSH1CZMN

יכול להיות שתמיד זיהיתם שהילד שלכם מתנהג מעט שונה, או שזה בא לכם ממש בהפתעה, אבל כשמגיע הרגע שבו הילד שלכם חושף בפניכם את היותו הומוסקסואל, כל משפחה מגיבה אחרת. לא תמיד מדובר ברגע קשה וכואב. ישנן משפחות ליברליות שמברכות את הדרך בה הילד בחר ללכת ומוכנות לתמוך בו לאורך כל הדרך. עם זאת, ישנן משפחות שהרגע הגורלי הזה מהווה משבר משפחתי עבור כולם, מוכות הלם ותדהמה, ומחפשות את הדרך להתמודד עם הבשורה.

היו שקולים

התמודדות משפחתית עם יציאה מהארון, כמו הרבה התמודדויות בחיים, אינה פשוטה לכולם, ולעיתים דורשת מאמץ רב והתנהגות שקולה. גם אם הדרך שבה בחר ילדכם, אינה תואמת את השקפתכם, ואתם סבורים שלעולם לא תוכלו לחיות איתה בשלום, חשוב מאוד להיות שקולים בהתנהגותכם. התגובה הראשונית שלכם חשובה ואסור שתהא מלווה בריבים וצעקות, כיוון שכל אלה רק מעצימים את הקרע שעלול להיווצר ביניכם לבין ילדכם, והמילים עלולות לשרוף ולהחזיר ולא יהיה ניתן לקחת אותן בחזרה. לכן, חשבו על מה שהרגע נודע לכם, וקחו לכם כמה ימים לחשוב ולהפנים ולהגיב בצורה נכונה. אולי יעזור לכם להגיב בצורה ראויה, אם תזכרו שוודאי לילד שלכם קשה הרבה יותר ברגעים אלה, והוא חושש מהתגובה שלכם. נסו להבין אותו ולספק לו את החום והאהבה שהוא צריך.

אל תשכחו שמדובר בילד שלכם

מדובר בילד שלכם. דם מדמכם, בשר מבשרכם. אהבת ילד, חשוב לזכור, היא אהבה ללא תנאי, לא משנה מה הנסיבות, ולכן, גם כשנוכחתם לדעת שהילד בחר בדרך שאינה תואמת את השקפתכם, זכרו קודם כל שאתם אוהבים אותו ושהוא חלק מכם, ואל תפנו לו עורף. אל תביכו אותו, אל תקניטו אותו, אל תביישו אותו בשיחה אישית או ברבים, ופשוט תהיו ההורים שלו. אם אתם חושבים אחרת ממנו, ואם אתם חושבים שיש לכם מה לתרום לו, ייעצו לו בעניין, דברו איתו, קיימו איתו שיחות בו תנסו להבין מה הוביל אותו לכך ואם מדובר בהחלטה סופית והחלטית או לא, אך התנהגו בזהירת ואל תחנקו אותו, כיוון שזה עלול לגרום לו רק להיסגר מפניכם ולברוח. אם תכפו עליו את דעתכם ולא תהיו פתוחים לשמוע את מה שיש לו להגיד ואת שעל ליבו, הוא ירגיש שאין לו עם מי לדבר ורק תעצימו את המרחק ביניכם.

eye-117043_1920דברו עם איש מקצוע

אם ההתמודדות שלכם קשה מנשוא, או שאתם רוצים הכוונה ועצה, או פשוט רוצים לשתף ולדבר על התחושות שלכם, אל תחששו לפנות לאיש מקצוע או אדם שאתם שמים את מבטחיכם בו, דברו איתו על הנושא, ותנו לו לשפוך אור על הנושא ולהאיר לכם את הדרך. תוכלו לדבר עם פסיכולוג או עם אדם שאתם סומכים עליו, ואם אתם אשים דתיים תוכלו להתייעץ עם הרב שלכם או עם כל רב אחר בכדי לשמוע מה יש לו לומר על כך ויוכל לעזור לכם להתמודד בצורה נכונה.

יציאה מהארון יכולה להיות חוויה מטלטלת, לא רק עבור האדם שיוצא מהארון אלא גם עבור הסובבים אותו ובעיקר בני המשפחה. התמודדות משפחתית עם יציאה מהארון שונה בין משפחה למשפחה. אל תתנו לה ליצור קרע במשפחתכם, היו שקולים, פעלו בנועם ובעיקר – באהבה.

 

צוות האתר ריכז במיוחד עבורכם 5 סעיפים שחשוב לבחון לפני בחירת מטפל מתאים